Dachówka mnich-mniszka

Dachówka mnich-mniszka należy do grupy tradycyjnych pokryć dachowych. To wyjątkowo trwałe wyroby połaciowo – zakładkowe wyposażone w pojedyncze bądź podwójne zamki, gwarantujące absolutną szczelność połaci. Oferowane przez nas produkty spełniają wszelkie wymogi konserwatorów obiektów zabytkowych, ale doskonale sprawdzają się także przy wykańczaniu budynków współczesnych.

Nietypowy wygląd dachówki mnich-mniszki

Dachówka mnich-mniszka
Dachówka mnich-mniszka ze śladami palców

Nasze dachówki mnich mniszki wyróżniają się oryginalnym wyglądem, nawiązującym do historii i śródziemnomorskiej tradycji. Doskonale sprawdzają się przy tworzeniu charakterystycznych połaci dachowych oraz pokrywania murów przy domach jednorodzinnych lub starszych obiektach. Mogą być układane na sucho i na zaprawę. Minimalny spadek dachu wynosi 10°, a standardowo stosuje się spadek przynajmniej 40°. Warto także zwrócić uwagę na łatwość oraz szybkość montażu dachówek.

Ułożenie na dachu

To wyroby ceramiczne, które układane są parami, na podłożu wklęsła mniszka, a na niej wypukły mnich. Dużym udogodnieniem jest obecność wpustów i wypustów na krawędziach, pozwalających na o wiele prostsze i szybsze tworzenie połaci dachowej. Dzięki nim możliwe jest układanie elementów połaci na dachach o różnym i zmieniającym się kącie nachylenia.

Dachówka mnich-mniszka i gąsiory
Dachówka mnich-mniszka i gąsiory, Marineschule Flensburg, Niemcy
Dachówka mnich-mniszka i gąsiory
Dachówka mnich-mniszka i gąsiory, Marineschule Flensburg, Niemcy
Dachówka mnich-mniszka
Dachówka mnich-mniszka, Arresthaus, Dania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bogata oferta

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów. Służymy naszą wiedzą i doświadczeniem, dlatego też w przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi specjalistami, którzy doradzą i pomogą dokonać najlepszego wyboru, jeśli chodzi o materiał pokrycia.